Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

ASOCIACE INKASNÍCH AGENTUR

» Středa 10. června 2009 | Tiskové zprávy | Stáhnout v PDF

Asociace inkasních agentur České republiky byla založena v roce 2002 a od roku 2006 se stala členem FENCA (Federation of European National Collection Associations, Evropské federace národních asociací inkasních agentur). Členové Asociace inkasních agentur ČR jsou nejvýznamnějšími společnostmi působícími v oblasti správy a inkasa pohledávek.

Statutární orgány

  • Prezident – Ing. Vladimír Gazárek (Agentura Česká inkasní), ve funkci od roku 2006
  • Vicepresident – PhDr. Ing. Ivo Klimeš, MBA (Intrum Justitia), ve funkci od roku 2006
  • Generální sekretář – Ing. Cyril Mores (Creditreform), ve funkci od roku 2008

Členové asociační rady

  • PhDr. Ivan Kabát (Coface), ve funkci od roku 2008
  • Ing. Zbyněk Kadidlo, MBA (Transcom), ve funkci od roku 2008
  • Ing. Vladimír Vachel (EOS KSI), ve funkci od roku 2008
Funkční období statutárních orgánů asociace jsou 2 roky.

Členové

B4B INKASSO s.r.o.

Společnost, ač mladá svým vznikem ( registrována 22. ledna 2003 ), staví na 10-letých zkušenostech svých pracovníků se správou a zajišťováním pohledávek ze všech oblastí obchodu, průmyslu a služeb. Firma navazuje na činnost jedné jednu z prvních inkasních společností v České republice – CBS spol. s r. o.- Czech Business Service. V současné době jsme ve spolupráci s rakouskou společností B4B Forderungsmanagement und Inkassogesellschaft mbH zahájili novou etapu rozvoje společnosti. Pro naše klienty zajišťujeme komplexní inkasní zpracování pohledávek tuzemských i zahraničních, právní poradenství, zahraniční obchodní informace a informace o firmách z naší databáze. Naše zkušenosti se zpracováním pohledávek zasahují široké spektrum oblastí, ve kterých jsme v minulosti realizovali významné zakázky. Jedná se např. o následující obory : telekomunikace a IT , bankovnictví , průmysl , potravinářství , služby , energetika a pod. Nyní ve firmě pracuje 43 zaměstnanců a 17 externích pracovníků. Obrat za rok 2008: 46 890 000,- Kč.

Coface Czech Credit Management Services spol. s r.o.

Posláním společnosti je podporovat obchodní vztahy tím, že svým 130 000 klientů nabízí čtyři produktové linie, které jim umožňují plně nebo částečně outsourcovat řízení rizik z pohledávek a financovat a chránit jejich pohledávky: pojištění pohledávek, rating a skóring bonity podniků, správu a inkaso pohledávek a faktoring. Coface má přímé zastoupení ve 100 zemích a 7 000 zaměstnanců. Je dceřinou společností Natixis, jejíž základní kapitál na konci června 2008 činil 12,9 miliardy eur. Coface Austria & Coface Central Europe sídlí ve Vídni a zastřešuje region střední a východní Evropy. Je největší rakouskou pojišťovnou pohledávek a pobočky pojišťovny má v osmi zemích regionu. Je největším poskytovatelem skóringu bonity podniků v regionu, a pro tuto činnost má pobočky ve 14 zemích. Celkem má Coface ve střední a východní Evropě 700 zaměstnanců. Coface Czech působí v České republice od roku 1991 a je na českém trhu největším poskytovatelem kreditních informací pro hodnocení bonity obchodních partnerů. Jako člen Asociace inkasních agentur patří také mezi přední poskytovatele služeb spojených s inkasem pohledávek. Další produktovou linií je nově factoring. Jako součást globální pojišťovny Coface poskytuje klientům v ČR komplexní služby pojištění pohledávek, včetně pohledávek exportních a krytí politických rizik.

Creditreform s.r.o.

Byl původně založen v roce 1879 v německém Mohuči. V současné době je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů hospodářských informací o podnicích z celého světa. Společnost dále poskytuje služby inkasa a profesionální správy pohledávek v tuzemsku a zahraničí a také další služby v oblasti řízení finančních rizik. Creditreform je díky svým 180 pobočkám přímo zastoupen ve 22 evropských zemích, Číně a v USA. Celkem zaměstnává 4.500 pracovníků a v roce 2008 dosáhl konsolidovaného obratu 520,0 miliónů EUR. V České republice je Creditreform aktivní od roku 1991 a zaměstnává 36 pracovníků. Creditreform se specializuje a inkaso podnikových pohledávek v tuzemsku a zahraničí a na hromadné zpracování velkého množství drobných pohledávek např. z oblasti telekomunikace, bankovnictví apod.

EOS KSI Česká republika, s.r.o.

Na českém trhu působí jako inkasní specialista od roku 1997. Mateřskou společností je KG EOS Holding GmbH & Co se sídlem v Hamburku, která je součástí Otto Group. Skupina EOS čítá 37 společností se zastoupením ve 21 zemích světa (Evropa, USA, Rusko a Asie) a celosvětově má více než 20.000 zákazníků. V České republice se specializujeme na management a inkaso pohledávek mimosoudní cestou, soudním a exekučním řízením. Naší silnou stránkou je ovšem i odkup pohledávek. Máme bohaté zkušenosti z úspěšné spolupráce s řadou firem z telekomunikačního, pojišťovacího, bankovního, finančního, obchodního a výrobního odvětví. Společnost EOS KSI Česká republika, s.r.o. má základní kapitál 10.000.000,- Kč a zaměstnává 70 stálých zaměstnanců a 20 inspektorů pro osobní návštěvy.

Intrum Justitia, s.r.o.,

je vedoucí evropská společnost působící v oblasti Služeb správy pohledávek (Receivables Management Services – RMS). Jednoduše řečeno, RMS zahrnuje proces, který začíná okamžikem vystavení faktury a končí úhradou pohledávky. Rozsáhlý okruh služeb společnosti Intrum Justitia umožňuje společnosti podporovat své klienty během celého tohoto procesu, s cílem výrazného zlepšení cash flow klienta. Intrum Justitia zajišťuje své služby pro více 60 000 klientů ve 23 evropských zemích. Na základě svého územního pokrytí a dlouhodobých zkušeností může společnost Intrum Justitia nabídnout širokou škálu efektivních služeb přizpůsobených tak, aby splňovaly požadavky i velmi náročných klientů. Intrum Justitia má obrat přibližně 164 mil. USD a více než 2 000 zaměstnanců, její akcie jsou na seznamu „O-list“ Stockholmské bursy (Stockholmsbörsen) (Stockholm Stock Exchange) od 7. června roku 2002 a jsou součástí úseku Attract40 od ledna 2003.

Profidebt, s. r. o.,

působí na českém trhu od roku 2005. Je členem finanční skupiny Profireal Group a dceřinou společností firmy Profireal Group SE. Sídlo společnosti Profidebt je v Pardubicích, nicméně díky rozsáhlé síti inkasních pracovníků je schopen vykonávat správu pohledávek po celé republice. Společnost Profidebt se zabývá odkupem, správou a inkasem externích pohledávek. Za 4 roky své působnosti odkoupil Profidebt více než 50 tisíc pohledávek v nominální hodnotě přesahující 2,4 miliardy korun a do mandátní správy přijal téměř 20 000 pohledávek v nominální hodnotě 1,10 miliardy korun.

TRANSCOM WORLDWIDE CZECH REPUBLIC s.r.o.,

je globálním poskytovatelem inkasa a správy pohledávek (CMS) a zákaznických služeb call centra (CRM). Globálně působí ve 29 zemích, provozuje 72 call center a má více nez 20 tisíc zaměstnanců. Na českém trhu působí od roku 2002 a patří mezi největší poskytovatele inkasa a správy pohledávek na našem trhu s hlavním zaměřením na spotřebitelské inkaso (B2C). Pro své klienty zajišťuje služby raného a mimosoudního inkasa, upomínkový servis, osobní navštěvy, zabavování předmětu leasingu, právní inkaso, exekuce, odkup pohledávek, administrativní služby, služby call centra a poradenství. Největší předností společnosti Transcom je synergie CMS a CRM služeb, široká sít regionálních inspektorů a mezinárodní zkušenosti.Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt