Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Kongres FENCA očekává rekordní účast

» Pondělí 20. září 2010 | Tiskové zprávy | Stáhnout v PDF

Praha, 20. 9. 2010 – Athény budou ve dnech 23. až 26. září hostit kongres FENCA (Federation of European National Collection Associations, Evropské federace národních asociací inkasních agentur) a je avizovaná rekordní účast. Kongresu se zúčastní i zástupci české Asociace inkasních agentur (AIA).

Kongresu FENCA v Athénách se zúčastní celkem 176 zástupců sdružení a asociací reprezentující inkasní agentury ze 17 evropských zemí včetně zástupců České republiky. Současně kongres navštíví řada delegátů a hostů ze zámoří, celkový počet účastníků tedy přesáhne všechna dosavadní setkání. Avizovaná rekordní účast jen potvrzuje rostoucí zájem o společné řešení otázek inkasního trhu v rámci Evropy.

Hlavními tématy kongresu jsou například: PR nástroje a techniky pro změnu image inkasních společností komunikace a spolupráce s klienty, specifika inkasa pohledávek v Řecku, evropská legislativa týkající se inkasa pohledávek či problematika ochrany osobních údajů dlužníků.

Českou republiku reprezentuje kromě zástupců AIA také přednášející pan Ivo Klimeš. Jeho přednáška na téma Regulace poplatků vymáhání v rámci EU bude jednou z nejdůležitějších na kongresu, protože tato problematika patří k nejdiskutovanějším v rámci inkasa pohledávek jak v Evropě, tak i u nás v České republice. „V současné době neexistuje žádná právní úprava a regulace těchto poplatků, proto věříme, že na kongresu načerpáme nové poznatky, aby AIA mohla zvýšit úsilí v této oblasti své činnosti.“ Řekl Vladimír Gazárek, prezident české Asociace inkasních agentur.Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt