Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Kvalita smluvní dokumentace a její vliv na způsob vymáhání pohledávky

» Středa 9. listopadu 2011 | Akce a semináře | Stáhnout v PDF

Termín: čtvrtek 1. prosince 2011, 9:00 – 13:00 hodin

Místo: Praha 2, I. P. Pavlova 5 (v budově Oberbank)

Určeno pro: členy statutárních orgánů, finanční ředitele, vedoucí zaměstnance

Přednášející: Mgr. Ing. Marek Švehlík získal v roce 1999 vysokoškolské vzdělání na Právnické fakultě University Karlovy v Praze a na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Krátce po ukončení vysokoškolského studia zahájil svou praxi v advokacii u mezinárodní poradenské společnosti. Od dubna 2011 je partnerem advokátní kanceláře Švehlík, Šafra & partneři.

Mgr. Švehlík pravidelně přednáší na právní témata spojená s odpovědností managementu, corporate governance, trestním právem hospodářským, na daňová témata související s národními daňovými soustavami členských států EU a jejich harmonizací a na ekonomická témata související s finančními trhy a způsoby financování obchodních společností. Publikoval řadu článků na témata související s každodenní podnikatelskou praxí.

Obsah semináře: Seminář je zaměřen na smluvní dokumentaci pohledávek, její vliv na bonitu pohledávky a na zvolený způsob vymáhání. Zaměříme se na nejčastější právní nedostatky smluvní dokumentace, jakož i na ujednání, která posilují postavení věřitele. Mimo jiné se budeme zabývat nedostatkem formy uzavírání, změny a ukončování smluv, zápočty a postoupením pohledávek, rozhodčími doložkami a dalšími procesními pravidly ve smlouvách. Cílem semináře je, aby posluchač mohl relevantně posoudit právní dokumentaci vymáhané pohledávky, zvolit vhodný způsob vymáhání a odhadnout pravděpodobnou obranu dlužníka.

Cena: Řádný člen AIA – 2 osoby zdarma

Přidružený člen AIA: 1 osoba zdarma

Základní cena : 1 250 Kč za osobu
(nejsme plátci DPH, v ceně je zahrnuto občerstvení, studijní materiál)

Platba předem dle zálohové faktury na účet asociace č. 35-7576740257/0100.

Objednávka semináře

Vyplněnou objednávku zašlete mailem na ivana.sarova@aiacz.cz. Uzávěrka přihlášek na seminář je 28. listopadu 2011. Pro pozdější přihlášky kontaktujte telefonicky Ivanu Šárovou – 739 446 982.Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt