Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Jen 4,5% dlužníků jsou senioři

» Pondělí 28. května 2012 | Tiskové zprávy

Praha, 28. 5. 2012 – Asociace inkasních agentur, která sdružuje nejvýznamnější inkasní společnosti na českém trhu, provedla průzkum u svých členů a zjistila, že mezi dlužníky se nachází pouze 4,53 % seniorů.

Senioři ve věkové kategorii 65 let a více, jsou považováni za velmi ohroženou skupinu. Jsou důvěřiví, nerozumí moderním technologiím a často si plno věcí neumí ani správně spočítat. Z průzkumu vyplynulo, že nejvíce dluží za telekomunikační služby a drobné bankovní produkty jako je např. půjčka, úvěr nebo kreditní karta.

Průměrná výše dluhu seniorů byla zjištěna ve výši 19.391 Kč, což je zhruba o 4200 Kč více než celková průměrná pohledávka u inkasních společností, zjištěná v letošním roce prostřednictvím průzkumu společnosti Ernst & Young, která činí 15.169 Kč.

„Přístup inkasních společností ke skupině seniorů je oproti jiným skupinám specifický. Je nutné mít větší trpělivost, podrobně vysvětlovat vůbec oč se jedná, jednoduše inkasní poradci musí být více empatičtí. Na druhou stranu senioři mají velkou vůli své závazky uhradit,“ uvedl Vladimír Gazárek, prezident Asociace inkasních agentur.Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt