Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Doporučení pro inkasní společnosti: komunikujte a komunikaci maximálně zjednodušte

» Čtvrtek 11. října 2012 | Tiskové zprávy | Stáhnout v PDF

Praha, 11. 10. 2012 – Ve středu 26. září se uskutečnil první ročník fóra Trendy inkasního trhu a veletrhu inkasních příležitostí, který připravila Asociace inkasních agentur. Problematika pohledávek, dluhů a dlužníků se řeší napříč společností a poslední dobou se týká čím dál většího počtu lidí. Úspěšnost inkasa pohledávek je rok od roku nižší a udržet stávající úroveň stojí inkasní společnosti mnoho času a úsilí, potažmo nákladů. Věřitelé ruku v ruce s inkasními společnostmi neustále hledají cesty, jak se dostat ke svým financím, a jak to udělat, aby to pro ně bylo co nejefektivnější.

Z toho důvodu se Asociace inkasních agentur rozhodla uspořádat první ročník odborného fóra, které si kladlo za cíl poukázat na aktuální trendy a poznatky v této oblasti a zdůraznit vzájemné předávání zkušeností mezi odborníky.
Fórum nabídlo účastníkům pohled optikou věřitelů, inkasních společností, advokátů, exekutorů, ale i názor, což je ojedinělé, zastupující dlužníky. Součástí fóra byl i veletrh inkasních příležitostí, v rámci něhož prezentovalo 15 společností své služby, a byl oživením a vhodným doplněním programu fóra.
Jednoznačným závěrem, jenž zazněl z úst více řečníků, bylo doporučení pro inkasní společnosti, aby s dlužníky komunikovaly co možná nejjednodušeji a aby se snažily o osvětu prostřednictvím médií.
Ač to veřejnost takto nevnímá, inkasní agentury jsou dle názoru zástupce dlužníků, nadějí, protože je možné se s nimi dohodnout na způsobu úhrady ještě v době, než se dluh dostane k soudu či k exekutorovi, a tato fáze je i pro ně nejlevnější.

Zájem o fórum předčil naše očekávání, i když jsme předpokládali, že bude velký, jelikož akce podobného formátu u nás doposud chyběla,“ uvedl prezident Asociace inkasních agentur Vladimír Gazárek. „Rádi bychom podobné setkání připravovali pravidelně a pokračovali v nastoleném trendu.“Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt