Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Správci pohledávek a občanské poradny pro dlužníky nacházejí společnou řeč

» Pondělí 25. března 2013 | Tiskové zprávy

Praha, 25. 3. 2013 – V pátek 22. března 2013 se uskutečnil seminář na téma „Kde začíná a končí inkasní proces, aneb co dlužníci (ne)chtějí slyšet. Pořadatelem byla Občanská poradna Remedium ve spolupráci s Asociací inkasních agentur.

Asociace inkasních agentur se průběžně snaží iniciovat akce tohoto typu, při kterých dochází ke vzájemnému předávání praktických zkušeností s prací s dlužníky. S občanskou poradnou Remedium se jednalo o první, ale doufáme, že ne o poslední spolupráci. Semináře se zúčastnilo přes 20 pracovníků občanských a dluhových poraden, kteří v průběhu celé akce kladli mnoho dotazů a o problematiku se zajímali.

„Pracovníci občanských a dluhových poraden se většinou setkávají s extrémními případy, kdy jsou dlužníci v problémech, protože své problémy neřeší včas. Považuji za velmi přínosné, abychom měli možnost se o těchto případech dozvídat, a také abychom pracovníkům poraden mohli představit, jak vypadá standardní inkasní proces, s jakými etickými zásadami pracujeme či o jaké změny usilujeme,“ uvedl Vladimír Gazárek, prezident Asociace inkasních agentur.Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt