Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Tlak na reputaci se zvyšuje

» Čtvrtek 9. května 2013 | Tiskové zprávy

Praha, 9. 5. 2013 – Asociace inkasních agentur (AIA) reaguje na informace o inkasních agenturách sídlících v daňových rájích a vymáhajících pohledávky vesměs staršího data. AIA vnímá tyto skutečnosti jako znepokojivé. Asociace inkasních agentur proto v této souvislosti apeluje na věřitele, aby při výběru inkasního partnera důkladně prověřovali nejen vlastnickou strukturu partnera, ale i zdroje financování pohledávek a způsob nakládání s pohledávkami po jejich odprodeji.

„Seriózní věřitelé reputační riziko hodnotí dlouhodobě a velmi pečlivě si vybírají partnery, se kterými budou spolupracovat. A to se netýká pouze správy pohledávek. I u odkupů je stále častější, že věřitel, který pohledávky prodává, chce po odkupujícím předem znát, co se s pohledávkou bude v budoucnu dít,“ uvedl Vladimír Vachel z Asociace inkasních agentur.

„Při výběru partnera, který využívá např. neetických praktik, nese věřitel de facto za toto chování spoluzodpovědnost, což si ještě někteří věřitelé neuvědomili,“ doplnil Vachel.

Budou-li věřitelé spolupracovat s ověřenými partnery, pomohou i našemu trhu eliminovat nežádoucí chování na něm.Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt