Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Inkaso pohledávek bez inkasních agentur

» Pátek 17. května 2013 | Tiskové zprávy

Praha, 17. 5. 2013 – Asociace inkasních agentur reaguje na informaci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) o praxi Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) při vymáhání neuhrazeného mýtného.
Asociace inkasních agentur, která sdružuje nejvýznamnější společnosti oboru, se ani nediví výsledku zjištění NKÚ o tom, jak vypadá aktuálně inkaso neuhrazeného mýtného a jeho náklady. Obává se navíc, že obdobná situace s vymáháním pohledávek existuje ve více státem řízených institucích.

Společnosti sdružené v Asociaci mají tržní podíl cca 75 %. Zpracují tedy převážnou část pohledávek na trhu, mají propracované systémy a zkušenosti napříč jednotlivými obory. Cílem mimosoudního inkasa je vrátit věřitelům jejich finance zpět bez nutnosti žalování pohledávky u soudu. Odměna inkasních agentur, pracujících pro komerční subjekty navíc není dána paušální částkou, naopak je vázána na úspěch v inkasu. Mimosoudní inkaso je za standardních podmínek tedy mnohem levnější a rychlejší. Oproti tomu agendou advokátních kanceláří je tyto pohledávky co nejdříve zažalovat a účtovat si jednotlivé úkony,“ uvedl Vladimír Vachel, člen Asociační rady Asociace inkasních agentur a dodal:

Opět se ukázalo, že stát nehledal partnera mezi obvyklými a ověřenými inkasními společnostmi, které úspěšně pracují pro banky, pojišťovny, telekomunikační firmy, leasingové společnosti, energetické firmy apod. a vytvořil prostředí, umožňující spolupráci za zcela netržních a neobvyklých podmínek.“Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt