Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Inkasní trh už zná svou osobnost roku

» Pátek 11. října 2013 | Tiskové zprávy

Zástupci věřitelů, inkasních agentur, ale i neziskového sektoru se sešli dne 3. října na fóru Trendy inkasního trhu 2013. Mimo bohatého programu zvolili také Osobnost inkasního trhu, kterou se stal prezident Asociace inkasních agentur Vladimír Gazárek.

Jak už sám název akce napovídá, řešila se témata související s dluhy a neplatiči, a hledaly se trendy pro další období. Ekonom Pavel Kohout (Partners) ve svém vystoupení byl optimistický a při srovnání vývoje v České republice s dalšími státy Evropy konstatoval, že na tom jsme stále ještě velmi dobře. Vývoj úvěrů v selhání je konstantní, růst poslední dobou zaznamenávají problémy s hypotékami.

Jan Dlabola (GE Money Bank) prezentoval zkušenosti ze zahraničí a upozornil na příklon collections k více marketingovému stylu komunikace. Nechyběla ani problematika nového občanského zákoníku, o kterém senátor Jiří Dienstbier obratem prohlásil, že bude navrhovat jeho odložení. Všechny přítomné svou osobní zkušeností s inkasními agenturami velmi pobavil herec Roman Skamene, který přiznal, že se do problému dostal vlastní důvěřivostí.

Všichni účastníci fóra měli možnost rozhodnout v anketě Osobnost inkasního trhu a zvolit jednoho z pěti odbornou porotou vybraných finalistů. V závěrečném finiši těsným rozdílem jednotek hlasů zvítězil současný prezident Asociace inkasních agentur Vladimír Gazárek, který byl nominován za dlouhodobou práci ve prospěch stabilizace, kultivace a transparentnosti českého inkasního trhu. A to jak v rámci ČR, tak i směrem do zahraničí. Jeho finálovými konkurenty byli: Jan Dlabola (Senior Collections Manager GE Money Bank), Jindřich Ginter (dlouholetý reportér a ekonomický redaktor deníku Právo a serveru Novinky.cz), Petr Hrdlička (majitel softwarové firmy collectora software) a Vladimír Vachel (jednatel inkasní společnosti EOS KSI Česká republika).

Partnerem ankety byla společnost Zlaťáky.cz, která vítězi věnovala sadu stříbrných mincí Pět kontinentů, jež byla emitována na Cookových ostrovech v nákladu 3000 ks pro celý svět a je již dlouhodobě vyprodána. Hlasování probíhalo na základě čárových kódů prostřednictvím robota a technicky jej zajišťovala společnost collectora software s.r.o.

„Ocenění si velmi vážím, ač jsem nepovažoval za nejvhodnější jako zástupce instituce, jež anketu vyhlašovala, být mezi finalisty. Ale když už mi účastníci fóra vyjádřili důvěru, dodává mi to energii do další práce. Současně jsem přemýšlel, jak s krásnou výhrou naložím a rozhodl jsem se, že ji společně vydražíme a za výtěžek uspořádáme preventivní semináře s dluhovou problematikou napříč republikou,“ uvedl prezident Asociace inkasních agentur Vladimír Gazárek.Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt