Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Tři noví členové Asociace inkasních agentur

» Čtvrtek 13. listopadu 2014 | Tiskové zprávy

Asociace inkasních agentur již po několikáté v letošním roce posiluje. Tentokrát rovnou o tři nové členy. Od 1. října její řady rozšířily společnosti De Vries Justitia, s.r.o. a společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a.s. Od listopadu je doplnila společnost Sigma Consulting s.r.o. Asociace inkasních agentur má aktuálně 29 členů.

Inkasní společnost De Vries Justitia se specializuje na spotřebitelské pohledávky zejména pro nebankovní finanční instituce. Společnosti skupiny působí mimo České republiky také na Slovensku, v Polsku a Nizozemí. „Členství v Asociaci inkasních agentur je pro nás mnohem důležitější než pro firmy v jiných oborech. Dává našim klientům i veřejnosti záruku, že při naši práci dodržujeme přísná pravidla a že se řídíme etickými principy. Asociace je také garantem, že nad celým odvětvím existuje určitý dohled. Jsem přesvědčen, že naší společnosti členství pomůže v dalším rozvoji,“ uvedl jednatel De Vries Justitia Radek Balon.

Společnost CRIF – Czech Credit Bureau je organizátorem Bankovního a Nebankovního registru klientských informací a provozuje registr finančních poradců ELIXIR. Poskytuje také řešení pro řízení úvěrových rizik a další službou jsou nástroje pro hodnocení ekonomické situace různých subjektů pod značkou iRating. Prostřednictvím aplikace Cribis poskytuje přehledně zpracované informace o českých a slovenských firmách. „Pro naši společnost bude určitě přínosem ve spolupráci s dalšími členy Asociace inkasních agentur pomáhat na trhu prosazovat etické přístupy ke správě a inkasu pohledávek, ke kterému přispíváme již nyní například formou poskytování komplexních informací o firmách a detailních vlastnických vazbách našim klientům,“ sdělil Petr Kučera, ředitel společnosti.

Společnost Sigma Consulting je mladá inkasní agentura, působící na trhu od roku 2011. Mezi její klienty patří zejména korporátní společnosti z řad bank, nebankovních finančních institucí, pojišťoven, leasingových společností a telekomunikací. „Od vstupu do Asociace inkasních agentur očekávám další posun společnosti v jejím vývoji. Přijetí pro nás znamená jednak závazek do budoucna, ale současně i ocenění dosavadní práce v oblasti vymáhání a také potvrzení naší důvěryhodnosti.“ uvedl jednatel Sigma Consulting Bohdan Šulc-Seidl.

„Asociace inkasních agentur dobře zvažuje, koho přijímá. Etická stránka věci je v našem oboru podstatná, proto společnosti musí na trhu už nějakou dobu působit, než jsme schopni hovořit o jejich přijetí do řad Asociace. Jsme však rádi, když se naše řady rozšiřují a význam Asociace posiluje,“ komentoval přijetí tří nových členů prezident Vladimír Gazárek.Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt