Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Do nového roku s novým prezidentem

» Pondělí 18. ledna 2016 | Tiskové zprávy

Od 1. ledna došlo v Asociaci inkasních agentur k očekávané změně na pozici prezidenta. Po téměř deseti letech ukončil své působení v AIA Vladimír Gazárek a tuto pomyslnou štafetu od něj převzal Radek Laštovička.

Radek Laštovička působí v EY Advisory Services, kde se specializuje na poradenství v oblasti kreditních rizik, především na efektivní skóring bonity klientů a na optimalizaci inkasa pohledávek. Pět let řídil přední skóringovou a inkasní agenturu Coface Czech. Zakládal českou pobočku pojišťovny pohledávek Coface a v letech 2007 až 2009 vedl její servisní firmu. Má bohaté manažerské zkušenosti např. z Finanční skupiny Fio či venture kapitálu. Od roku 2010 byl viceprezidentem Asociace inkasních agentur. Po absolvování Vysoké školy ekonomické studoval teoretickou ekonomii na CERGE-EI a titul Ph.D. získal na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

„Chci především pokračovat v tom, co doposud dobře fungovalo, a dále to rozvíjet. To znamená zejména navázání na snahy o regulaci inkasního trhu a pokračování v seminářích a konferencích pořádaných naší Asociací. Jedinou aktuálně chystanou novinkou je příprava certifikovaného odborného vzdělávacího semináře, jehož cílem je zajistit základní znalosti a dovednosti inkasních pracovníků v celém spektru oblastí, které se jich týkají – dostatečné právní povědomí, znalost etických standardů vymáhání a potřebné komunikační dovednosti,“ uvedl Radek Laštovička.

Děkujeme Vladimíru Gazárkovi za vše, co pro AIA vykonal a přejeme mu mnoho zdaru do budoucna! Radkovi Laštovičkovi přejeme mnoho úspěchů v jeho nové funkci!Řádní členové

ACZI Logo Alektum B4B Cash collectors
Creditone EOS
Fincollect Logo Finfix intrum justitia KRUK
LogiCall MBA Finance

Přidružení členové

APS Carback Debt Recovery Management
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen SAD Collection
Sigma Unidebt