Asociace inkasních agentur

Člen Federace evropských národních asociací inkasních agentur

Tiskové zprávy

7. 5. 2019 – Problém s dluhy v Česku nemáme. Daří se splácet i velmi staré pohledávky

  • Inkasní agentury zpracovaly v roce 2018 pohledávky v objemu 23,5 mld. Kč
  • Průměrná výše pohledávky, řešená inkasní agenturou, klesla na 16 053 Kč
  • Inkasní agentury vrátily věřitelům téměř 8 miliard korun
  • Počet pohledávek se meziročně zvýšil o 210 tisíc kusů

11. 2. 2019 – AIA vítá nového člena ve svých řadách

Novým členem Asociace inkasních agentur (AIA) se od ledna stává společnost CAR-BACK, spol. s r.o.

9. 1. 2019 – Asociace inkasních agentur vyloučila svého člena

Valná hromada Asociace inkasních agentur (AIA) na svém posledním zasedání v roce 2018 vyloučila ze svých řad přidruženého člena, společnost NEW PROFI-CZ a.s., a to s okamžitou platností.

6. 12. 2018 – Putovní pohár obhájil sAutoleasing

Poprvé v osmileté historii turnaje došlo k obhajobě vítězství. Osmý ročník fotbalového turnaje o putovní pohár Asociace inkasních agentur vyhrála reprezentace společnosti sAutoleasing. Turnaj se uskutečnil v pátek 30. listopadu ve sportovní hale Bohemians na Hagiboru. Turnaje se zúčastňují týmy nejen členských společností AIA, ale i partnerů. Druhé místo obsadil již počtvrté v řadě výběr společnosti Credit One.

31. 10. 2018 – FENCA přijala evropský kodex pro nakládání s osobními údaji

Valná hromada FENCA (Federation of European National Collection Associations, Evropské federace národních asociací inkasních agentur) na svém zasedání dne 26. října ve Štrasburku přijala Code of Conduct (CoC)- prováděcí pravidla General Data Protection Regulation (GDPR) pro sektor inkasa pohledávek. FENCA se tak stala jedním z prvních obchodních uskupení, které připravilo kodex odvětví, jak doporučuje článek 40 GDPR.

6. 8. 2018 – Vyloučení člena

Valná hromada AIA na svém zasedání přistoupila k vyloučení svého řádného člena, a to společnosti MEMFIS.cz s.r.o., která byla členem od roku 2012.

20. 7. 2018 – Asociační rada v inovovaném složení

Na červnové Valné hromadě AIA se uskutečnily volby orgánů asociace. Volili se jak členové asociační rady, tak i prezident s viceprezidentem. Od července tak působí asociační rada AIA v inovovaném složení.

1. 6. 2018 – AIA vítá nového člena ve svých řadách

Novým členem Asociace inkasních agentur se od června stává společnost M.B.A. Finance s.r.o.

Vítám novou posilu v našich snahách o kultivaci trhu a propagaci mimosoudního inkasa pohledávek, jako vhodného nástroje řešení dluhové problematiky. Společnost M.B.A. Finance považuji za poslední velkou inkasní agenturu na českém trhu, která nebyla členem naší Asociace. Věřím, že názory a postoje M.B.A. Finance obohatí činnost Asociace inkasních agentur a posílí její zastřešující roli nad službami v oblasti mimosoudního inkasa pohledávek,“ uvedl Radek Laštovička, prezident Asociace inkasních agentur.

22. 5. 2018 – Inkasní trh se mění. Dlužníci platí, počet pohledávek meziročně klesl

Inkasní agentury zpracovaly během loňského roku v České republice pohledávky v objemu přes 27 mld. Kč. Průměrná výše pohledávky řešená inkasní agenturou v roce 2017 výrazně vzrostla o 8 348 Kč na 20 604 Kč. Pohledávky za domácnostmi činily 87 % počtu pohledávek předaných do správy inkasním agenturám v daném roce. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu trhu mimosoudního inkasa v České republice, provedeného Asociací inkasních agentur ve spolupráci s poradenskou společností EY.

14. 3. 2018 – AIA vítá nového člena ve svých řadách

Novým členem Asociace inkasních agentur se od března stala společnost KORDEX spol. s r.o.Řádní členové

ACZI Logo Alektum APS B4B Cash collectors
CREDITEXPRESS Creditone EOS Logo Finfix intrum justitia
KRUK LogiCall MBA Finance Sigma

Přidružení členové

Carback
Finio a.s. Kordex Logo Rasmussen Unidebt